OLSC Macedonia

НАЈАВА - Собир во Велес

BRIGHTON - LIVERPOOL

LIVERPOOL FC WOMEN - ASTON VILLA


Почитувани фанови на Liverpool FC,

На 8ми Октомври во Велес ќе се одржи собир како дел од навивачкиот караван. Ќе се гледа Brighton - Liverpool а истиот ден се одигрува и натпреварот помеѓу LIVERPOOL FC WOMEN - ASTON VILLA.

Во прилог објава од домаќинот RedScouser Macedonia.


Епа другари, редно е да го стартуваме навивачкиот караван сезонава

Но има ли нешто подобро од тоа да стартуваш за време на ПИТИЈАДА

Да, да ... баш така, собир на фаниви во Велес и резервиран локал кој што е на самата улица каде што се одржува ПИТИЈАДА‼️

Ве чекаме заеднички да го проследиме натпреварпт Брајтон-Ливерпул на 8ми Окт. 15:00 со добра пита и по некоја чаша вино (не дека ќе нема друго)

Чисто за информација, после завршување на натпреварот почнува главната програма со настапи на различни музички групи и пејачи.

За останатите детаљи во наредните денови.

И овој пат собирот е помогнат од Sport Life обложувалници кои што ќе ни обезбедуваат неколку лцд телевизори и озвучување од истите со цел утакмицата да се гледа од секој агол

Како и секој претходен, така и овој собир ќе биде хуманитарен.

Домаќини RedScouser Macedonia кои што го организираат настанов со помош на Dirty Old Town - Bitola и со "амин" од OLSC Macedonia

#UnityIsStrength #ThisMeansMore #YNWA


Од организаторот RedScouser Macedonia, повеќе информации можи да се најдат на следниот линк:

RedScouser Macedonia: LINK