N.Macedonia - England

Trent & Henderson

20/11/2023


Liverpool FC и фановите се неразделива целина која не може да функционира одделно.

Иако со стегнат распоред ден пред натпреварот од квалификациите за Европско првенство помеѓу нашата репрезентација и Англија во Скопје, Alexander-Arnold и Jordan Henderson најдоја време да посветат внимание и на навивачите на Ливерпул.

Alexander-Arnold и бившиот капитен на Liverpool а сега играч на Al-Ettifaq, Jordan Henderson, се потпишаа на дресот на Андреј Насков од Скопје.

YNWA!